Jak skutecznie unieruchomić Dziecko? – „Detektyw Pierre w Labiryncie”

Pasjonauci

Czytanie z Dziećmi jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Ale dziś zdradzę Wam tajemnicę, jak poradzić sobie, gdy macie coś do zrobienia, Wasze dzieci nie czytają jeszcze sprawnie (albo zupełnie jeszcze nie czytają), a wolelibyście nie korzystać z „bajkowej” pomocy telewizji czy komputera. Jest na to sposób i to bardzo prosty!   Oto: „Detektyw Pierre w labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu”.

Zapewni Wam naprawdę dużo czasu dla siebie, a jeśli zechcecie włączyć się do poszukiwań – wciągnie i Was – Rodziców, bez reszty. Satysfakcja gwarantowana!

O czym jest?

Książka wydana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia to zapis pasjonujących poszukiwań prowadzonych przez Detektywa Pierra i jego asystentkę Carmen. Młody detektyw musi szybko odnaleźć  Kamień Chaosu, który został skradziony przez tajemniczego Pana X, znanego jako złodziej-widmo. Kamień ów ma magiczne właściwości – przemienia wszystko co go otacza w labirynt.

Pasjonauci
Detektyw Pierre w swoim warsztacie. Detektyw Pierre w Labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu

Wciągające zadania

„Detektyw Pierre w Labiryncie” to nie jest po prostu książka do wyszukiwania szczegółów. To bardziej pasjonująca gra, która ma swoje określone zasady i całe mnóstwo zadań, poza głównym – przejściem stworzonego przez Kamień Chaosu – labiryntu.

Pasjonauci
Każda gra ma zasady. Detektyw Pierre w Labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu

Ta lektura-gra, przez autorów – Hiro Kamigaki (odpowiedzialnego za ilustracje) oraz Chihiro Maruyama (tekst), podzielona została na coś, na kształt lokacji lub rozdziałów.  Przedzieramy się więc przez 15 skomplikowanych, świetnie przemyślanych i „naszpikowanych” zagadkami labiryntów, rozpoczynając w warsztacie nietuzinkowego detektywa Pierra.

Prócz zadania głównego – przejścia labiryntu, mamy więc zadania poboczne , takie jak między innymi: odnajdywanie ukrytych obiektów (baardzo dobrze ukrytych!), wypełnianie rozmaitych misji specjalnych, robienie zakupów na zamówienie, odwiedzanie atrakcji turystycznych, niesienie pomocy napotkanym osobom (chociażby łapanie kóz – uciekinierek), tropienie więźniów czy poszukiwanie narzeczonej Hrabiego Drakuli.

Pasjonauci
Kamień Chaosu skradziono z Muzeum. Detektyw Pierre w Labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu

A gdy już wypełnicie wszystkie zadania, odnajdziecie Kamień Chaosu i zwrócicie go do muzeum, pamiętajcie, że  musicie jeszcze rozwiązać szybki quiz i zapoznać się z doniesieniami na temat labiryntów z pierwszych stron Dziennika Operyskiego.
Naprawdę jest co tutaj robić!

Pasjonauci
Detektyw Pierre w Labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu

Dodatek specjalny

Na końcu książki, prócz ciekawych i podsuwających dodatkowe zadania wiadomości z Dziennika Operyskiego znajdziecie także element niezwykle ważny dla umożliwienia samodzielnej kontroli błędów – odpowiedzi, naniesione na małych mapkach.

Pasjonauci
Samodzielna kontrola błędów. Detektyw Pierre w Labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu

Szata graficzna

Książka „Detektyw Pierre w Labiryncie (…)” to, która wyróżnia się nie tylko pomysłem ale przede wszystkim także ilustracjami.
Każda z 15-stu lokacji obfituje w fascynujące szczegóły, przepięknie przedstawione budynki i zabawne postacie. Wszystko to Hiro Kamigaki przedstawił w sposób piękny, ale niezwykle czytelny – co jest wielkim dokonaniem, zważywszy na ilość elementów  na każdej stronie.

Pasjonauci
Ilustracje wciągają i zachwycają. Detektyw Pierre w Labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu

Wystarczy spojrzeć na fragment ilustracji przedstawiony na okładce, by przekonać się z jak wielką dbałością o szczegóły przygotowane są ilustracje (spójrzcie chociażby na ułożenie kostki i chodniki!).

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zadbała o odpowiednią oprawę, świetny papier, szycie. Słowem – książka wydana jest pięknie! I istnieje ogromna szansa, że nawet mimo wielokrotnych intensywnych poszukiwań – pozostanie w nienaruszonym stanie.

Podsumowanie

Jeśli Wasze Dzieci lubią książki tzw. „wyszukiwanki” – „Detektyw Pierre w Labiryncie (…)” to książka dla Was!
Jeśli Wasze Dzieci nie przepadają za tego typu pozycjami – to ta książka też jest dla Was!

Sprawdźcie sami, zobaczycie, że zachwycą się nią wszyscy, nawet dorośli.

Pasjonauci
Niesamowity dwór. Detektyw Pierre w Labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu

Wiele tego typu książek, ma bowiem dużą ilość szczegółów, ładne ilustracje…Książka duetu Kamigaki i Maruyama – ma COŚ więcej – świetną historię i pomysł, który „spina” wszystkie zadania, labirynty i trudności.

Zabawy jest naprawdę wiele i tyle samo radości. Z odnalezionego trofeum, schwytanego więźnia czy zauważenia czegoś, czego nikt inny nie dostrzegł.
To wszystko sprawia, że ta książka-gra będzie świetnym prezentem dla najmłodszych (nawet 3+, tylko z większą pomocą Rodziców albo elfów ;)).
Bardzo polecam!

Pasjonauci
Ahoj przygodo! Detektyw Pierre w Labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu

 

Pasjonauci
Dziwne targowisko. Detektyw Pierre w Labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu

Autor: Hiro Kamigaki & IC4DESIGN
Tekst – Chihiro Maruyama
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 36

Kategoria wiekowa: 3+

Cena sugerowana: 34,90 PLN

(w księgarniach internetowych do wyszukania już za około 22 PLN)

Oprawa: twarda,

 

Please follow and like us:
Pasjonauci

One thought on “Jak skutecznie unieruchomić Dziecko? – „Detektyw Pierre w Labiryncie””

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *