3 super gry rodzinne od lat 3

Pasjonauci

Niebawem wspomnienie świętego Mikołaja. Nie ma więc czasu do stracenia. Dla wszystkich niezdecydowanych, poszukujących i zrozpaczonych 😉 3 nasze największe  gry-pewniaki, w które z radością zagrają zarówno mniejsze Dzieci, jak i te trochę starsze. Do tego w fajnych cenach! Sami zobaczcie!

Ku ku ry kuuu!!!

Bardzo zabawna gra rodzinna od wydawnictwa Adamigo.
Świetna dla początkujących i mniejszych dzieci gra, polegająca na losowaniu kartoników z ukrytymi zwierzątkami i próbie „uchwycenia” trzech takich samych zwierzątek.

Pasjonauci
Zawartość pudełka z grą Kukuryku wyd. Adamigo

Żeby je jednak pochwycić nie wystarczy refleks i spostrzegawczość, ale też dobry głos i znajomość zwierzęcych odgłosów. Każdy kto pierwszy zauważy bowiem zwierzęta wykrzykuje charakterystyczny dla nich odgłos. W nagrodę otrzymuje sympatycznego robaczka.
Kto uzbiera ich najwięcej – zostaje oficjalnym zwycięzcą. Za uchwycenie koguta (wystarczy tylko jednego!) i okrzyk: Kukuryku! otrzymuje się aż 2 robaczki!

Przy grze jest mnóstwo zabawy i śmiechu, zwłaszcza, gdy ogląda się rodzica udającego krowę albo prosiaczka 😉 Dzieci ćwiczą (albo uczą się) liczenie, spostrzegawczość, koncentrację uwagi. Powtarzają nazwy zwierzaków i ich charakterystyczne odgłosy – więc gra świetnie nada się do ćwiczeń przy nauce mówienia, szczególnie przy dzieciach z opóźnionym rozwojem tej ważnej umiejętności.

Pasjonauci
Kartoniki ze zwierzątkami

Plusem gry „Ku ku ry kuuu!!!” jest także łatwość modyfikacji i zmian w przypadku młodszych graczy. (My na przykład początkowo graliśmy odnajdując pary zwierzątek). Kartoniki można też wykorzystać do gry Memory, zgadywanek (np. znajdź zwierzaka który mieszka w chlewiku, kto lubi zjadać muchy? etc.).

Świetna jest też przystępna cena, można kupić ją za około 25 zł w dużych sklepach, sklepach internetowych a nawet na poczcie 😉

Pasjonauci
Bardzo zabawna gra rodzinna, Kukuryku wyd. Adamigo

Ku ku ry kuuu! Wydawnictwo: Adamigo, cena: około 25 zł (brak ceny sugerowanej), liczba graczy: 2-6, wiek: 3+ (ale my po małej modyfikacji graliśmy razem od 2+),

Potwory do szafy

Naprawdę fantastyczna gra od Wydawnictwa Granna. Odznacza się przede wszystkim świetnym pomysłem nawiązującym do powszechnych w wieku dziecięcym strachów widzianych wieczorami w rozmaitych ciemnych miejscach, głównie szafie.
To gra, która w zabawny sposób pozwala rozprawić się ze wszystkim co przed snem wydaje się być tak przerażające dla dziecka.
„Potwory do szafy” to prosta gra kooperacyjna, w której gracze muszą działać wspólnie tak, by wygonić wszystkie potworności do szafy (przy czym ta potworność okazuje się być bardzo śmieszna, sami zobaczcie!).

Pasjonauci
Otwierana straszna szafa. Potwory do szafy, Wyd. Granna

Uczestnicy gry zgodnie z ruchem wskazówek zegara poszukują zabawki, którą można przestraszyć i wygnać przebywające przy łóżku potwory (każdy potwór boi się innej zabawki, ale tylko jednej! ). Jeśli uda się ją odnaleźć – Gracz chwyta potwora i wtrąca do szafy (gdzie jego miejsce;) ) z okrzykiem: „Uciekaj potworze od szafy!”. Prawda, że fajna? 😉

Pasjonauci
Potwory do szafy, Wyd. Granna

Istnieje więcej wersji gry – ze wszystkimi można zapoznać się czytając instrukcję. Łatwo też dokonywać modyfikacji, dzięki czemu, mogą w nią grać Dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z grami planszowymi (my np. losowaliśmy na początku jednego potwora a zabawki  układały się w prostą grę memory, kto odnalazł przy swoim podejściu, ten mógł wygonić potwora do szafy).

Pasjonauci

Gra jest naprawdę ładnie wydana, pudełko ma w środku otwierane drzwiczki do szafy, a potwory są po prostu śmieszne 🙂

Dzięki tej zabawie łatwiej jest oswoić dziecięce lęki, bo każdy wie, że potwory prócz zabawek najbardziej boją się dziecięcego śmiechu 😉

Do tego wszystkiego, gra jest naprawdę w przystępnej cenie – trochę powyżej 20 zł, więc świetnie nada się na prezent, nawet jeśli fundusze są mocno ograniczone.

Pasjonauci
Świetna gra do pokonywania lęków, Potwory do szafy

Potwory do szafy Wydawnictwo: Granna, cena: około 24 zł (brak ceny sugerowanej), liczba graczy: 1-6, wiek graczy: 3-8 (ale ja mam 34 a nadal gram i świetnie się bawię ha!),

 

Mam oko na Miasteczko

Trochę książka obrazkowa, trochę gra. Świetna kontynuacja rewelacyjnej serii książeczek obrazkowych o Miasteczku Mamoko i jego mieszkańcach.
Ta gra zawiera 25 dwustronnych kartoników przedstawiających rozmaite miejsca, scenki, przedmioty i bohaterów znanych (albo wcześniej nie dostrzeganych) z ulic miasteczka Mamoko.

Pasjonauci
Mam oko na miasteczko, Wyd. Dwie Siostry

W odróżnieniu jednak od książek, tutaj możemy sami decydować, jak potoczą się losy miasteczka, to my bowiem stajemy się jego głównymi architektami.
Na każdej stronie uliczki miasteczka zostały przygotowane tak, by do siebie pasowały, niezależnie od pomysłu na ich zestawienie.
Ulice zaś są wypełnione szczegółami, zabawnymi sytuacjami i postaciami (możemy tu znów spotkać nawet zabawnych kosmitów!).

Pasjonauci
Jeśli macie ochotę, możecie też zabawić się w detektywów i odszukać wszystkie rozrzucone pomidory i listy. W tej zabawie-grze, ogranicza nas tylko wyobraźnia 😉
A jak już skończą się Wam chwilowo pomysły, macie gotowe uliczki – wystarczą autka i zabawa zaczyna się od nowa 😉

Pasjonauci

Pasjonauci

Mam oko na Miasteczko, Wydawnictwo: Dwie Siostry, Autor: Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Rok wydania: 2014, cena (sugerowana): 34,90 zł (do kupienia za trochę ponad 20 zł), wiek: 3+

 

Please follow and like us:

3 thoughts on “3 super gry rodzinne od lat 3

  1. camelot jr i 3 swinki gry logiczne dla ogarnietego 3 latka juz daja rade, a i daja zabawe mlodszemu zeby sobie po prostu poukladal 😉 must try. dzieki za super wpis 🙂

  2. Gra dla milosnikow serii (im szczegolnie polecam) i nie tylko. Duzo ciekawostek na temat naszego organizmu (czy na przyklad podroznikow, podrozy morskich czy odkryc z nimi zwiazanych  w zaleznosci od wersji gry). Mnostwo pytan na roznych poziomach trudnosci (do wyboru), a do tego wszystkiego bardzo przyjemna i znana z serialu oprawa graficzna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *