Poważna książka o poważnej sprawie – „Ale kupa! Co masz w pieluszce?”

Pasjonauci

Uwielbiam robić prezenty książkowe, szczególnie Dzieciom.  Jako, że jestem w trakcie kompletowania  prezentów, pokażę Wam dzisiaj cudowną książkę, dla Dziecka, które zaczyna swoje wielkie pożegnanie z pieluchą. Sama żałuję, że dwójka starszych Dzieci za mną, a „Ale kupa! Co masz w pieluszce?” pojawiła się u nas dopiero teraz! 

O czym jest?

„Ale kupa! Co masz w pieluszce?” to pozycja dedykowana dla mniejszych Dzieci (około 18m+), które właśnie podejmują próby porzucenia ukochanej pieluchy, na rzecz pewnie jeszcze lepszych nocników 😉

Pasjonauci
Mała ciekawska Myszka. Ale kupa! Co masz w pieluszce?

Główną bohaterką książeczki jest mała Myszka, bardzo dociekliwe zwierzątko, które koniecznie chce poznać wszystkie tajemnice świata (przyznajcie, że to zuch Myszka i świetny przykład dla Malucha). Myszka poszukuje odpowiedzi na wszystkie pytania, zagląda do każdej dziury i sprawdza każdy zakamarek. Nie byłaby więc sobą, gdyby pewnego dnia, nie próbowała sprawdzić, co kryją pieluszki jej kolegów i koleżanek.
Grzecznie więc , ale zdecydowanie 😉 prosi  przyjaciół o ujawnienie – co też skrywają ich pieluchy.

Pasjonauci
Odkrywanie zawartosci pieluszek – zabawa dla małych paluszków.

W ten sposób dowiadujemy się, że kupy bywają różne. Koza, piesek, krowa, świnka, koń i królik – są tego najlepszym przykładem.
Gdy jednak zwierzątka proszą myszkę o pokazanie zawartości swojej pieluchy, okazuje się, że jest ona pusta. Wiecie dlaczego?

Śmierdząca niespodzianka

Guido van Genechten, autor książki „Ale kupa! Co masz w pieluszce?” nie tylko stworzył krótkie, przyjemne w odbiorze opowiadanie dla Dzieci oraz miłe dla oka ilustracje. Autor zaprosił Dzieci do zabawy, sprawiając, że nauka korzystania z nocnika, może kojarzyć się pozytywnie.  Każda pielucha zagadniętego przez Myszkę zwierzątka – może być samodzielnie przez małego Czytelnika odkryta, jak w przypadku książek z okienkami.

Pasjonauci
Myszka zajrzy wszędzie! – Ale kupa! Co masz w pieluszce?

Przy okazji, Dziecko może ćwiczyć rozpoznawanie zwierzątek, kolorów (przecież nocniki są różnokolorowe!) oraz  umiejętność liczenia (nie każdy robi jeden solidny bobek 😉 ).
Sami widzicie – z tymi kupami, jest mnóstwo zabawy!

Pasjonauci
Kupy są różne – Ale kupa! Co masz w pieluszce?

Szata graficzna

Jak wyobrażacie sobie książkę, która jest o kupach?
„Ale kupa! Co masz w pieluszce?” zupełnie nie wygląda jak książka, która dotyczy tematu, przy którym na samą myśl, my-dorośli (choć pewnie nie tylko) chwytamy się za nosy i  zaciskamy oczy.
Opowiadanie Guido van Genechtena , wydane przez Naszą Księgarnię, jest czyściutkie, pięknie wydane (twarda oprawa, naprawdę dobry papier, szycie) a nawet przyjemnie pachnące (jak wiecie, wącham książki).

Pasjonauci
Prosiaczek w błotku – Ale kupa! Co masz w pieluszce?

Jedyną rzeczą, nad którą Wydawca mógłby się zastanowić, jest wydanie tej pozycji z opcji z grubszymi stronami (najlepiej kartonowymi). W tym wieku Dzieci (nawet te rozkochane już w książkach, a może właśnie zwłaszcza te!) rzadko są już aż tak wprawione w obracanie cienkich kartek, a przecież chcą już to robić same.

Ilustracje są przyjemnie przejrzyste, proste a zarazem naprawdę atrakcyjne. Nie ma tutaj zbędnych szczegółów, skomplikowanego tła, bo i po co? Na pierwszym planie mamy Myszkę i pieluchy (wraz z ukrytą zawartością, dla tych naprawdę wrażliwych).
Obrazki towarzyszące tekstowi są w widoczny sposób przemyślane i dopracowane, co specjalnie nie dziwi, zważywszy na wykształcenie Autora – ukończył on Akademię Sztuk Pięknych, gdzie studiował rysunek, malarstwo, grafikę i fotografię. To naprawdę widać!

Podsumowanie

Mimo, iż nie jest to wydawnicza nowość serdecznie polecam ją wszystkim, którzy szukają lektury dla Dziecka. Szczególnie Dziecka wraz z Rodzicem „walczącego” i pożegnanie pieluszki. Z tą książką – jestem przekonana, to pożegnanie będzie łatwiejsze i znacznie bardziej przyjemne.

Pasjonauci
Grupa myszkowych przyjaciół. Ale kupa! Co masz w pieluszce?

Autor: Guido van Genechten

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2014

Ilość stron: 28

Kategoria wiekowa: 18m+ (choć wszystko zależy od Dziecka)

Cena: 34,90 (sugerowana przez Wydawcę), do kupienia za trochę ponad 20 zł,

Oprawa: twarda, szyta

Please follow and like us:
Pasjonauci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *