Poważne sprawy na wesoło. Nowy. Grubsza sprawa – Meyer, Lehmann, Schulze

Pasjonauci

Książki, które ostatnio zagościły na półkach naszej biblioteczki, to wynik wielkiej wyprzedaży, w jednej z pobliskich księgarni. W normalnych okolicznościach, taka likwidacja mnie tylko smuci. Jednak tym razem – przyznaje się, bardziej się ucieszyłam.W wyniku wyprzedaży zdobyłam bowiem całkiem sporo naprawdę fajnych książek, za grosze.
Tak właśnie w naszym domu zagościł Nowy i Grubsza sprawa.

O czym jest?

Zarówno Nowy jak i Grubsza sprawa to pozycje tworzące serię zatytułowaną: Potworne Maluchy,  tych samych autorów-  Meyer, Lehmann i Schulze. Przynajmniej oficjalnie. Tak naprawdę bowiem, nazwiska te, to jedynie pseudonimy, pod którymi ukrywają się Monika Osberghaus oraz Thomas Engelhardt.
Oboje zgodnie twierdzą jednak, że konieczne było zastosowanie pseudonimów – powstanie wspomnianych tytułów, jak podkreślają, zawdzięczają przede wszystkim wychowawczyniom, rodzicom i przede wszystkim dzieciom przedszkolnym.

Potworne Maluchy ukazują zabawne (choć czasem dość hałaśliwe) codzienne życie pewnej najmłodszej grupy przedszkolnej, na czele z Antkiem, Sylwią i Rysiem.

Pasjonauci
Stambuł świetnie potrafi poradzić sobie z Rysiem. Nowy – Meyer, Lehmann, Schulze

Nowy, to część serii w której znajdziemy historyjkę ukazującą dzień, w którym w przedszkolnej grupie pojawia się całkowicie Nowy kolega. Bardzo odważny i do tego z bardzo dziwnym imieniem. Ryś oczywiście stara się odpowiednio go przywitać (na swój rysiowy sposób). Tym razem jednak trafia na godnego siebie przeciwnika 😉

Grubsza sprawa to krótka opowieść o bardzo ważnej, grubszej sprawie. I sytuacji, w której z całą pewnością choć raz znalazł się każdy. Zapchanej toalecie.
I choć zazwyczaj radzimy sobie z tym problemem dość sprawnie – to przecież Potworne Maluchy. Bardzo samodzielne. Postanowiły więc poradzić sobie same. Przy okazji trochę nabrudzą, zorganizują wycieczkę po kanalizacji dla czerwonego ferrari i poznają sympatycznego Pana Edka.

Kupa (taka grubsza!) śmiechu

Aż szkoda, że na serię Potworne Maluchy składają się tylko te dwa tytuły – Nowy i Grubsza sprawa. Są to bowiem naprawdę zabawne pozycje, które przy okazji mogą być świetnym punktem wyjścia do poważniejszych rozmów. O kupie też (bo przecież w gruncie rzeczy to jest grubsza sprawa!). Ale także o tym, że różnimy się między sobą, jak reagować na agresję czy jak działa kanalizacja.

Oba tytuły będą też zapewne wielkim pocieszeniem dla Rodziców 😉 Tak! W waszym domu jest normalnie!
Tam gdzie są ciekawe świata, swobodne i szczęśliwe Dzieci, tam jest naprawdę dużo śmiechu (czasem przez rodzicielskie łzy, ale śmiech to śmiech! 😉 ).

Szata graficzna

Wydawnictwo Dwie Siostry wydały książeczki w swoim stylu – czyli dopracowane, w twardej oprawie, szyte a do tego w przystępnej cenie. Ilustracje wykonane w obu przypadkach przez Susanne Gohlich, są zabawne, przyciągające uwagę i dość liczne. Dzięki czemu mali Czytelnicy tak dobrze bawią się podczas lektury!

Pasjonauci
Grubsza sprawa, Meyer, Lehmann, Schulze seria: Potworne Maluchy

Podsumowanie

Jeśli szukacie lekkich książeczek idealnych do wprawienia Dzieci w dobry nastrój, a jednocześnie niezbyt długich – idealnych przed snem, to gorąco zachęcam Was do lektury.  Te dwa tytuły bardzo przypominają mi prześmiesznego Mario Ramosa i jego „Jestem najsilniejszy” o którym pisałam Wam tutaj. Równie dużo śmiechu  i podobnie świetne wydanie (z resztą co się dziwić – toż to Dwie Siostry).
Nowy i Grubsza sprawa to naprawdę zabawne lektury!

Pasjonauci
Prawdziwa kupa śmiechu, Grubsza sprawa, Lehmann, Meyer, Schulze

 

Autor: Meyer, Lehmann, Schulze
Wydawnictwo: Dwie Siostry

Rok wydania: 2014

Ilość stron: 32

Kategoria wiekowa: 3+

Cena sugerowana: 26,00 PLN

(w księgarniach internetowych do wyszukania już za około 16 PLN)

Oprawa: twarda, szyta

 

Please follow and like us:
Pasjonauci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *