Przez zabawę – Nauka bez tajemnic M. Lacey

Pasjonauci

Bardzo lubię kiedy dziecięce książki pomagają rozbudzać w Dzieciach zainteresowanie światem i zachodzącymi wokół procesami. Z takich książek często sama dowiaduję się wielu ciekawych rzeczy, o których nie miałam nawet pojęcia.
Kiedy więc trafiamy na książkę, która nie tylko jest ładnie i pomysłowo wydana, ale też jej lektura niesie z sobą konkretną porcję wiedzy – jestem podwójnie szczęśliwa.
Pozycja, którą chce Wam dziś pokazać jest właśnie taka. Nauka bez tajemnic od Wydawnictwa Olesiejuk.

O czym jest?

Książką Nauka bez tajemnic, to pozycja pierwotnie wydana przez Usborne Publishing Ltd., do którego to wydawnictwa można mieć słabość. Ja taką mam, bo korzystamy z ich książek dla dzieci do nauki języka angielskiego.
Tym bardziej cieszy fakt, zdecydowania się na edycję polską przez Wydawnictwo Olesiejuk.

Nauka bez tajemnic to książeczka mająca na celu ukazanie Czytelnikom ogromnego bogactwa fascynujących zjawisk, produktów czy roślin. Nie skupiono się na dogłębnym zaznajomieniu Dziecka z jednym tematem. Celem Autorki  Minny Lacey, było raczej zasygnalizowanie Odbiorcy jak wiele wokół nas tajemnic, czekających na odkrycie.

Pasjonauci
Spis treści zawartych w książeczce Nauka bez tajemnic

W książce znajdziemy odpowiedzi na rozmaite pytania (które tak często lubią zadawać nam Dzieci). Dowiemy się między innymi czym jest nauka, jakie narzędzia są przydatne w pracy naukowca (przynajmniej na początku), skąd się biorą rozmaite materiały, jak odżywiają się rośliny, jakich doświadczamy sił fizycznych czy jak wygląda Ziemia.

Okienka na wiedzę

Nauka bez tajemnic to książeczka, która wyróżnia się formą. Na 14 kartonowych stronach, znajdziemy informacje ukazane w przeważającej większości za pomocą okienek. Najczęściej, podczas lektury, aby znaleźć odpowiedź na interesujące nas pytanie czy wyjaśnienie zjawiska – musimy to okienko uchylić.
Takie zaangażowanie małych rączek w zdobywanie wiedzy sprawia, że czytanie książeczek jest jeszcze ciekawsze.
Jest to duża zaleta, nie od dziś bowiem wiadomo, że człowiek przyswaja wiedzę lepiej, gdy może zaangażować więcej niż jeden zmysł. Dzieci potrzebują ruchu, nawet podczas czytania, a taka książeczka świetnie odpowiada na tę potrzebę.

Pasjonauci
Skąd biorą się poszczególne materiały?

Mały Czytelnik sam odsłaniając okienka – może dzięki temu poczuć się jak prawdziwy odkrywca!

Miłym zaskoczeniem jest także zastosowanie w kilku miejscach podwójnych okienek (a to ci niespodzianka!), a nawet odkrywanych mini-książeczek (jak to jest pod koniec  w okienku ukazującym planety).

Szata graficzna

Nauka bez tajemnic wydana jest w postaci książki kartonowej, wyposażonej w okienka oraz czytelne ilustracje. Naprawdę gruba okładka oraz poszczególne strony zapewniają wytrzymałość, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza przy książce, którą „czyta się” także rączkami.

Podsumowanie

Nauka bez tajemnic jest pozycją, która ma szanse rozbudzić dziecięcą ciekawość świata. Nie znajdziemy tutaj wielu wyczerpujących wyjaśnień, ale też dla Dzieci, którym jest dedykowana – nie ma takiej potrzeby.
Książka Wydawnictwa Olesiejuk ma odpowiadać na potrzeby najmłodszych – i to zadanie spełnia. Przy okazji przynosząc Czytelnikowi dużo frajdy. A przecież o to chodzi – żeby nauka była zabawą.

Pasjonauci
Co kryje się pod skórą? Nauka bez tajemnic M. Lacey

 

Autor: Minna Lacey

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 14

Kategoria wiekowa: 3+

Cena okładkowa: brak
do kupienia za około 22 zł,

Oprawa: twarda, w całości kartonowa z okienkami

 

Please follow and like us:
Pasjonauci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *