Przeogromny Krokodyl i inne zwierzęta – Roald Dahl

Pasjonauci

Roald Dahl to prawdziwy Mistrz snucia opowieści zabawnych, wciągających a jednocześnie mądrych. Dlatego gdy tylko, za sprawą Wydawnictwa Znak pojawił się nowy zbiór opowiadań tego Autora – musieliśmy je mieć. A dziś chcemy je Wam pokazać.

O czym jest?

Przeogromny Krokodyl i inne zwierzęta, to zbiór trzech opowiadań Roalda Dahla z ilustracjami Quentina Blake’a.  Na książkę składają się:

Przeogromny Krokodyl

Zabawna i odrobinę przerażająca historia Przeogromnego Krokodyla, który postanawia wyruszyć ze swojej dżungli, do miasta, w poszukiwaniu dzieci do schrupania.
Kiedyś już udał się na takie polowanie, niestety planowany posiłek uciekł gdy tylko go zobaczył. Tym razem Przeogromny postanowił być sprytniejszy i upolować pyszne Dzieciaczki na obiad sposobem!
Po drodze swoim planem postanawia się jeszcze pochwalić innym mieszkańcom dżungli. Gdy dociera jednak do miasta, nie wszystko idzie zgodnie z jego (sprytnym przecież) planem.

Pasjonauci
Spis treści – Przeogromny Krokodyl i inne zwierzęta, Wydawnictwo Znak

Magiczny palec

Magiczny palec to nic innego jak wskazujący palec prawej ręki, należący do sąsiadki Państwa Greggów.
Ulubionym zajęciem Pana Gregg i jego dwójki synów jest polowanie, którego ośmiolatka wprost nie znosi. Gdy więc pewnego dnia spotyka sąsiadów po upolowaniu młodziutkiego jelenia – nie wytrzymuje i w ataku okropnej furii kiwa na nich palcem, swoim palcem, magicznym!
Greggowie nic sobie z tego nie robią i polują dalej na dzikie kaczki.
Po zestrzeleniu 16-stu ptaków, nad ich głowami pojawiła się kacza czwórka, której nie potrafili dosięgnąć strzelbami. Mało tego! Kaczki towarzyszyły im podczas powrotu i nawet po zmroku kołowały nad domem.
Jakież było zdziwienie całej rodziny, gdy następnego dnia okazało się, że zamiast rąk, mają kacze skrzydła, a kaczki które prześladowały ich nawet w nocy – postanowiły zająć ich dom! Czy czar magicznego palca da się jakoś odwrócić?

Żyrafa, Peliś i ja

Tytułowa Żyrafa, Pelikan Peliś i Małpa to niesamowita drużyna firmy Bezdrabinowe Mycie Okien, która otwierając swój biznes w małym miasteczku – zaprzyjaźnia się z chłopcem o imieniu  Billy. Razem podejmują się zlecenia umycia 677 szyb w Rezydencji Księcia Hampshire, któremu to nikt jeszcze nie podołał.
Szybko okazuje się, że przyjaciele pomogą Jego Wysokości nie tylko przy pałacowych oknach, a Billy przekona się, że marzenia się spełniają, nawet te największe.

Przeogromny krokodyl przed snem

Roald Dahl miał przedziwną zdolność tworzenia historii, od których mogło ze zdumienia zakręcić się w głowie 😉 Jest tak także w przypadku opowiadań zawartych w książce Przeogromny Krokodyl i inne zwierzęta. Charakterystyczny dla Dahla humor i niespotykane pomysły to gwarancja sukcesu!
Trzy opowiadania świetnie sprawdzą się jako wieczorna lektura przed snem, szczególnie dla najmłodszych Czytelników.

Pasjonauci
Piękne wydanie 3 opowiadań Roalda Dahla – Przeogromny Krokodyl i inne zwierzęta

Ilustracje

Ogromną zaletą książki Przeogromny krokodyl i inne zwierzęta, prócz wszechobecnego humoru i świetnego stylu Dahla,ilustracje Quentina Blake’a. Sami przekonacie się, że Krokodyl zgrabnie „upchnięty” na karuzelę w wesołym miasteczku czy udający palmę – rozbawi nie tylko Dzieci.

Ilustracje są pełne żywych kolorów a ich ilość sprawia – że mimo sporej (dla najmłodszych) ilości tekstu – Pociechy nie tracą zainteresowania książką.

Całość wydania dzięki odpowiedniemu formatowi i starannej oprawie czyta się bardzo przyjemnie. Książka prezentuje się też bardzo ładnie na półce (a przecież nie jest to bez znaczenia!) – przyciągając wzrok i zachęcając do następnego spotkania.

Pasjonauci
Przeogromny Krokodyl to bardzo plastyczne stworzenie 😉 na tyle, że może być nawet palmą! (jeśli tylko zechce)

Podsumowanie

Roald Dahl to zdecydowanie Autor, z którym warto się zapoznać. Tym bardziej cieszy fakt, zadbania o takie wydania jego opowieści, by nadawały się do czytania także z młodszymi dziećmi!
Spotkanie z Przeogromnym, Państwem Gregg oraz ekipą firmy Bezdrabinowe Mycie Okien z całą pewnością sprawi, że Dzieci książki będą kojarzyły z czymś przyjemnym, zabawnym i ciekawym zarazem.

Przyznajcie, że to świetny początek czytelniczej przygody na całe życie!

Pasjonauci
Jego Wysokość Książe Hampshire i niesamowita ekipa na czele z Żyrafą pomogą Billy’emu spełnić marzenie o sklepie z łakociami

 

Autor: Roald Dahl,

Wydawnictwo: Znak,

Rok wydania: 2018,

Ilość stron: 144,

Kategoria wiekowa: 4+,

Cena: 34,90 (sugerowana przez Wydawcę), do kupienia za około 24 zł,

Oprawa: twarda, szyta

* Roald Dahl był już u nas obecny za sprawą lektury książki BFG, Bardzo Fajny Gigant – jeśli chcecie zobaczyć więcej – zapraszamy tutaj

Please follow and like us:
Pasjonauci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *