Jak znów unieruchomić dziecko? Detektyw Pierre w labiryncie. Na ratunek Labiryntopolis

Pasjonauci

To jedna z książek, której absolutnie nie mogłam się doczekać. Do pierwszej części przygód Detektywa Pierra bardzo często wracamy i niezmiennie, robi ona na dzieciach wielkie wrażenie i wzbudza wielki entuzjazm. Moje oczekiwania były więc ogromne. Czy „Detektyw Pierre w labiryncie. Na ratunek Labiryntopolis” okazał się równie dobry co część poprzednia? Sami zobaczcie!

O czym jest?

„Detektyw Pierre w labiryncie. Na ratunek Labiryntopolis” to druga część przygód książki „Detektyw Pierre w labiryncie. Na tropie zaginionego Kamienia Chaosu”, o której pisałam tutaj.

Pasjonauci
Jak każda gra – ta też ma swoje zasady! Detektyw Pierre w labiryncie. Na ratunek Labiryntopolis

Mamy więc po raz kolejny do czynienia z młodym Pierre’m oraz jego przyjaciółką i asystentką Carmen, którzy wykorzystując swój talent do pokonywania rozmaitych labiryntów – ścigają złodzieja-widmo – Pana X.

Postać ta, pojawiła się już w pierwszej części, gdzie zdecydowała się skraść Kamień Chaosu. Tym razem sprytny złodziej zaplanował zuchwałą kradzież Kostki Labiryka. Jej brak, będzie oznaczał dla mieszkańców Labiryntopolis pogrążenie się w ciemności.

Pasjonauci
Książka „naszpikowana” szczegółami! Detektyw Pierre w labiryncie. Na ratunek Labiryntopolis

Jak dobra gra przygodowa

Tak jak w przypadku pierwszej części labiryntowych przygód, także tutaj autor – Hiro Kamigaki prezentuje nam 15 lokacji, z których każda zawiera skomplikowane i bajecznie kolorowe labirynty.
Pościg za zuchwałym Panem X, wymaga jednak nie tylko radzenia sobie z kłębowiskiem ścieżek, ulic i schodów, ale także spostrzegawczości. W drodze Detektyw Pierre (i czytelnicy) napotyka bowiem dużą ilość zadań od napotykanych postaci, a także samego ściganego.

Pasjonauci
15 świetnych i bajecznie kolorowych lokacji. Detektyw Pierre w labiryncie. Na ratunek Labiryntopolis

Szata graficzna

Hiro Kamigaki i stworzone przez niego IC4DESIGN trzymają poziom poprzedniej części przygód labiryntowego detektywa. Przygotowane przez nich 15 lokacji są nie tylko kolorowe, „naszpikowane” szczegółami, ale także naprawdę wymagające (choć zdecydowanie do przejścia) – nawet dla dorosłych.

Detektyw Pierre w labiryncie na ratunek Labiryntopolis to pozycja pełna szczegółów, bardzo czytelna a zarazem po prostu ładna.

Pasjonauci
Ruszajcie przez Kotłownię! Detektyw Pierre w labiryncie. Na ratunek Labiryntopolis

Nasza Księgarnia od strony wydawniczej zadbała, aby druga część fascynującego pościgu za Panem X, wyposażona była w odpowiednią oprawę,  papier i szycie.
Dzięki temu, można do niej wracać i odkrywać nowe szczegóły – bez końca.

Pasjonauci
W centrum miasta, jak to w centrum – można się pogubić. Detektyw Pierre w labiryncie. Na ratunek Labiryntopolis

Podsumowanie

W swojej kategorii to książka zachwycająca.
Cieszy, że Autor znów zadbał o odpowiednie tło dla poszukiwań. Jak dobra gra przygodowa – to nie tylko przeskakiwanie z lokacji do lokacji.
Detektyw Pierre w labiryncie na ratunek Labiryntopolis ma bowiem w tle ciekawą historię i dużą dawkę humoru. Nie jest to więc typowa „wyszukiwanka”, która z czasem może znudzić.

Jeśli dodamy do tego cenę (można kupić ją w księgarniach internetowych już za 23 zł) – mamy prawdziwą książkową bombę!

Pasjonauci
Dla każdego kto mniej spostrzegawczy – na ostatniej stronie są ściągawki 😉 Detektyw Pierre w labiryncie. Na ratunek Labiryntopolis
Pasjonauci
Pałac Chaosu. Detektyw Pierre w labiryncie. Na ratunek Labiryntopolis

Autor: Hiro Kamigaki & IC4DESIGN
Tekst – Chihiro Maruyama
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2018

Ilość stron: 36

Kategoria wiekowa: 3+

Cena sugerowana: 34,90 PLN

(w księgarniach internetowych do wyszukania już za około 23 PLN)

Oprawa: twarda, szyta

 

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *