Pucio na wakacjach – M. Galewska-Kustra

Pasjonauci

O serii przygód Pucia napisano i powiedziano już wiele. To seria uwielbiana zarówno przez Rodziców jak i (a może przede wszystkim) przez Dzieci. Pucio rośnie, dokładnie tak jak nasze Pociechy. Na szczęście Autorka, Marta Galewska-Kustra doskonale to wie i dostosowuje kolejne części, do rosnących oczekiwań i potrzeb. Co nowego pojawiło się więc w Pucio na wakacjach? Sami zobaczcie!

O czym jest?

Dla wszystkich, którzy nie znają jeszcze tytułowego Bohatera (choć szczerze wątpię, że tacy są ;)) – Pucio na wakacjach, to kolejna odsłona serii o sympatycznym Maluchu i jego rodzinie.
Chłopca poznajemy w poprzednich częściach – kolejno: Pucio uczy się mówić, Pucio mówi pierwsze słowa oraz Pucio i ćwiczenia z mówienia.

Wszystkie części ukazują tytułowego bohatera, który poznaje świat i uczy się wyrażać siebie i swoje potrzeby. A mali Czytelnicy uczą się tego wraz z nim.

Pasjonauci
Cztery części serii o przygodach Pucia

Autorka – Marta Galewska-Kustra, jest cenionym logopedą, pedagogiem dziecięcym i pedagogiem twórczości, zawodowo związanym z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Ma więc nie tylko wiedzę teoretyczną, ale też ogromne doświadczenie w pracy z Dziećmi!

Podręczniki do nauki mowy

Jeśli miałabym określić tę serię, w kilku słowach, chyba nazwałabym je „podręcznikiem do nauki mowy”,  mając świadomość, że słowo podręcznik niestety obecnie najczęściej nie kojarzy nam się zbyt pozytywnie.
Tymczasem książki Galewskiej-Kustry, wydawane przez Naszą Księgarnię, mają wszystkie cechy naprawdę solidnego podręcznika, który jednocześnie jest wydany i zilustrowany w sposób zachęcający Dziecko do pracy z nim.

Pasjonauci

Sami będziecie zdziwieni, jak bardzo Dzieci lubią książki o Puciu i domagają się codziennej lektury!

Szata graficzna

Ilustracje, okładka, logo – to jedna z naprawdę bardzo mocnych stron serii. Joanna Kłos – współpracuje stale z Autorką w ramach serii „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”. To właśnie dzięki niej, Pucio jest taki jaki jest.
Rysunki są estetyczne, zabawne, przyciągające wzrok, a jednocześnie proste, nieprzeładowane mnogością szczegółów, tak, by ułatwić małemu Czytelnikowi skupienie uwagi na rzeczach najważniejszych.

Warto zaznaczyć, że wszystkie książki z Puciowej serii – są wydane jako książki w całości kartonowe. Kto miał choć raz do czynienia z małymi rączkami podczas lektury i jeszcze mniejszymi (wychodzącymi) ząbkami – ten wie, jak ten fakt jest ważny 😉

Nowości w Pucio na wakacjach

Tak jak w przypadku poprzednich książek – Pucio na wakacjach składa się z 16 rozkładówek, z których w każdej odnajdziemy stałe elementy – tekst, ilustrację sytuacyjną oraz (na dole każdej rozkładówki) prezentację poszczególnych obiektów z podpisami.

Pasjonauci
Pucio podczas burzy chowa się tam gdzie reszta – u Taty 😉 Pucio na wakacjach. Marta Galewska-Kustra

Nowością w stosunku do części wcześniejszych jest zastosowanie podziału obiektów, ze względu na wiek i charakterystyczne dla niego umiejętności artykulacyjne Dziecka. Mamy więc 3 kategorie – od lat 3, od lat 4 oraz od lat 5.

Pasjonauci
Kategorie wiekowe są nowością w Puciu

Kolejnym dodatkiem jest część zatytułowana Wakacyjne minki Pucia i Michalinki. Marta Galewska-Kustra, z pomocą Pucia i jego siostry, „przemyca” do lektury przykładowe ćwiczenia sprawności narządów artykulacyjnych. Mamy więc np. „kląskanie” (gdy Pucio wspomina wakacyjną jazdę na kucyku) czy pracę ze słomką (gdy Pucio i Michalinka piją pyszny soczek).
Popularne ćwiczenia logopedyczne wcale nie muszą być nudne i uciążliwe!

Pasjonauci

Na końcu książki – tak jak w poprzednich częściach – znajdziemy podsumowanie obiektów, które pojawiły się w książce (taki mały słowniczek), także podzielone na kategorie wieku – 3, 4 i 5 lat.

Pasjonauci
Słowniczek obiektów, Pucio na wakacjach

Podsumowanie

Pucio na wakacjach. Ćwieczenia wymowy dla przedszkolaków, to kolejna pozycja, którą naprawdę warto mieć. Zarówno w przypadku Dzieci z prawidłowym rozwojem mowy, jak i tych, które wymagają pomocy w jej usprawnianiu.
Na rynku literatury dziecięcej Puciowa seria wyróżnia się nie tylko ze względu na fantastyczne ilustracje i budzące dziecięcą ciekawość przygody, ale przede wszystkim ze względu na jakże cenną wiedzę Autorki.

Jeśli jeszcze nie macie (nie znacie) koniecznie sprawdźcie!

 

 

Tytuł: Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków,

Autor: Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos (ilustracje),

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia,

Rok wydania: 2018,

Ilość stron: 40,

Kategoria wiekowa: 3+

Cena: 39,99 (sugerowana), do zdobycia już za trochę ponad 22 zł,

Oprawa:  w całości kartonowa,

 

Please follow and like us:
Pasjonauci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *