Podniebny – Kerstin Gier

Pasjonauci

Po raz pierwszy chyba mam wielką nadzieję, że książka, którą czytałam nie będzie miała kontynuacji. I to nie dlatego, że czytało się źle. Wręcz przeciwnie.
Nowa pozycja od Kerstin Gier to naprawdę udana, przyjemna lektura dla młodzieży. Tym bardziej ciesze się brakiem kontynuacji. Dlaczego? Oto „Podniebny”.

O czym jest?

Bohaterką książki „Podniebny” jest 17- letnia Fanny, którą maturalne niepowodzenia skłoniły do ucieczki z rodzinnego miasta i zdecydowania się na roczne praktyki w tytułowym hotelu. „Podniebny” to hotel położony w malowniczych Alpach Szwajcarskich, do którego od lat zjeżdżają największe osobistości. Choć wnętrza wiekowego budynku wymagają unowocześnień i remontów,  obsługa zawsze dba o zadowolenie Klientów, spełniając wszystkie, nawet najdziwniejsze ich zachcianki.
Fanny, nawet nie spodziewa się, że podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia tak wiele się wydarzy. Spotkania z najbogatszymi, intrygi, a nawet przestępstwa. Do tego zauroczenie, a może nawet coś więcej.

Dobre pomysły Kerstin Gier

Dla mnie autorka – Kerstin Gier, najbardziej znana z Trylogii czasu oraz Trylogii snów, jest mistrzynią w psuciu własnych pomysłów. W przypadku Trylogii czasu jeszcze nie było to aż tak widoczne, ale Trylogia snów to najlepszy przykład w jaki sposób nie pisać trylogii ;). Więcej o moich wrażeniach przeczytacie tutaj. Pierwsze części zawsze są u tej Pani najlepsze. Tym bardziej cieszę się, że Podniebny to (wszystko na to wskazuje) – oddzielna historia, która kończy się z ostatnią stroną.

W ten sposób mamy bowiem książkę po prostu udaną i przyjemną. Dobrą to czytania w przerwie od poważniejszej i być może trochę ambitniejszej literatury.

 

Podsumowanie

„Podniebny” to książka, którą z całą pewnością z przyjemnością przeczytają Czytelnicy (a może bardziej Czytelniczki) w wieku 13+

Warto zwrócić uwagę na przepiękne wydanie książki! Tak jak w przypadku obu trylogii tej Autorki – Media Rodzina wypuściła pozycję, na którą można po prostu patrzeć i odczuwać okładkową przyjemność. Piękna i pomysłowa. Jednocześnie bardzo pasująca do całej kolekcji, którą można skompletować od tego Wydawnictwa. Brawo Media Rodzina!

Książka szczególnie ma szansę przypaść do gustu miłośnikom wątków detektywistycznych, taki bowiem pojawia się i tutaj (choć pojawia się dopiero po połowie książki).

Jeśli szukacie czegoś do podsunięcia młodzieży (szczególnie damskiej części) 😉 na pewno się sprawdzi!

 

 

Tytuł: Podniebny,

Autor: Kerstin Gier,

Wydawnictwo: Media Rodzina,

Rok wydania: 2018,

Ilość stron: 440,

Kategoria wiekowa: 13+

Cena: 39,00 (sugerowana), do zdobycia już za około 25 zł,

Oprawa: twarda, szyta

 

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *