Księga Luster (Kroniki Jaaru t.1) – Adam Faber

Pasjonauci

Seria Kroniki Jaaru  na pierwszy rzut oka zachwyca wydaniem. Jest pięknie, magicznie i magnetycznie. A do tego Wydawca przekonuje, że to książka na miarę fenomenu Harrego Pottera.
Czy tak jest naprawdę? Czy Księga Luster to wstęp do zachwycającej przygody w świecie pełnym magii?

Fabuła

Księga Luster to pierwszy tom z serii Kroniki Jaaru,  autorstwa Adama Fabera. Jej główną bohaterką jest siedemnastoletnia dziewczyna – Kate Hallander, która wiedziona ciekawością, trafia do sklepu ezoterycznego.

Jego właścicielka, zupełnie niespodziewanie obdarowuje nastolatkę tajemniczą Księgą, która okazuje się być tytułową Księgą Luster.
Chcąc wykorzystać jedno z zaklęć w niej zawartych – zaklęcie miłosne,  trafia do zachwycającego, ale i niebezpiecznego świata, zwanego Jaarem. A to dopiero początek niesamowitej przygody, po której nic już w życiu Kate nie będzie takie samo.

Magia na okładce


W przypadku tej książki nie sposób choć nie wspomnieć o wydaniu, a szczególnie oprawie. Księga Luster pod względem przygotowania przez Wydawnictwo Czwarta Strona  – to idealny przykład jak przyciągnąć Czytelnika. Twarda oprawa, szycie i piękne przygotowanie graficzne, to cechy wobec których nie da się przejść obojętnie. Księga Luster prezentuje się pięknie!

Wielkie nadzieje

Co do samej treści – pomysł na fabułę jest na tyle ciekawy, że z całą pewnością mam ochotę na więcej. Nie jest to jednak książka, która pochłonęła mnie bez reszty i zachwyciła – równie mocno jak jej okładka.

Porównywanie Księgi Luster do znanej i uwielbianej przez wielu serii o Harrym Potterze, jest zdecydowanie „na wyrost”, a nawet działa na jej niekorzyść. Mam specyficzne podejście do serii o chłopcu z blizną, ale nie mogę odmówić J.K. Rowling świetnego warsztatu i równie dobrego pomysłu.
Pierwszy tom Kronik Jaaru, może ze względu na wielkie oczekiwania wynikające z powszechnych zachwytów, reklamy (i tej okładki!) – trochę jednak mnie rozczarowała.

Niemniej jednak, z całą pewnością do Jaaru wrócę już niebawem.

Moja ocena: 3/5 (z wielką nadzieją na więcej),

Tytuł: Księga Luster

Seria: Kroniki Jaaru (tom I),

Autor: Adam Faber,
Wydawnictwo: Czwarta Strona,

Rok wydania: 2017,
Ilość stron: 451,

Kategoria wiekowa:  9+,
Cena (sugerowana): 36,90 PLN,

Oprawa: twarda, szyta (cudo!),

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *