Tajemnice Dzikiego Boru – Tonke Dragt

Pasjonauci

Fabuła

Druga część cyklu Dragonaut autorstwa holenderskiej pisarki Tonke Dragt, to znów pasjonująca podróż w rycerskim klimacie. Tajemnice Dzikiego Boru – bo o nich mowa, to nie tylko książka dla młodzieży, ale też starszych czytelników. Bo zarówno jedni, jak i drudzy, będą mieli równie wielką przyjemność podczas lektury.

Tiuri bohater, którego znamy z  Listu do króla – teraz już jako rycerz, wraz ze swoim giermkiem Piakiem, decydują się na poszukiwania zaginionego przyjaciela. Ów przyjaciel, a zarazem poważany rycerz , zniknął w tajemniczych okolicznościach – podczas wypełniania królewskiego rozkazu spenetrowania budzących niepokój i grozę, dzikich terenów królestwa.
Przyjaciele podążają śladem Ristridina, który prowadzi prosto do pełnego tajemnic i niebezpieczeństw, tytułowego- Dzikiego Boru.

Powieść rycerska

Tajemnice Dzikiego Boru, podobnie jak część pierwsza cyklu, wyróżnia się na tle wielu współczesnych pozycji, przepięknym stylem pisarskim. Wielka w tym zasługa także polskiej tłumaczki,  które przełożyła utwory z języka niderlandzkiego – Jadwigi Jędryas.
Mimo, że opowieść dotyczy czasów i tradycji odległych, nie ma tutaj językowych barier czy problemów ze zbyt „staroświeckim” sposobem wysławiania.

Jednocześnie, jest w tej opowieści trudne do określenia dostojeństwo i tęsknota do pięknych przecież czasów minionych. Czasów, w których dane drugiemu człowiekowi słowo, lojalność, wierność ideałom, były wartościami nadrzędnymi.

Dalsze losy rycerza Tiuriego i jego giermka Piaka, obfitują w przygody, tajemnice i zaskakujące zwroty akcji.
Wydawnictwio Dwie Siostry zadbało, by świetna powieść, miała równie piękną oprawę!

Więcej o części pierwszej – List do Króla przeczytasz tutaj.

Pasjonauci
Cykl Dragonaut autorstwa Tonke Dragt – List do Króla oraz Tajemnice Dzikiego Boru

Moja ocena: 4,5/5

Tytuł: Tajemnice Dzikiego Boru,
Seria:Dragonaut (tom II),
Autor: Tonke Dragt,
Wydawnictwo: Dwie Siostry,

Rok wydania: 2019,
Ilość stron: 567,

Kategoria wiekowa:  8+,
Cena (sugerowana): 39,90 PLN,
Oprawa: twarda, szyta,


Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *