Bajka na krańcu świata. Ostatni ogród – Marcin Podolec

Pasjonauci

Nie wiem czy to wynik mojej skłonności do apokaliptycznych klimatów przekazywanej potomstwu, ale ta między nami a nią „zaskoczyło” od razu. Świetna kreska i równie świetny początek opowieści.
Bajka na końcu świata. Ostatni ogród autorstwa Marcina Podolca.

Szczerze mówiąc, myślałam, że fascynację komiksami mam już za sobą. Ta z resztą nigdy nie była bardzo silna, a moją ulubioną komiksową serią (choć przecież jest ich tak wiele) była…Jonka, Jonek i Kleks (tak! naprawdę!).

Fabuła

Bohaterów – dziewczynkę imieniem Wiktoria oraz jej psa – Bajkę, poznajemy w czasie wędrówki, śladem tajemniczych świateł na niebie. Pdobno mają być one znakami prowadzącymi do rodziców dziewczynki.
Świat wokół zdaje się być całkowicie zniszczony i opuszczony, pozbawiony jakichkolwiek śladów życia. Próżno szukać w krajobrazie zwierząt czy zieleni, która dawałaby nadzieję, na powolne (ale jednak) odnowienie.

Świetne ilustracje

Nie dziwi fakt, że najmocniejszą stroną komiksu Bajka na końcu świata. Ostatni ogród – jest z całą pewnością ilustracja. Rysunki Marcina Podolca są przepełnione tajemnicą i zniszczeniem. Przeważają tutaj pomarańcze i brązy, co potęguje wrażenie przebywania gdzieś w świecie, w którym nie ma nic prócz gruzu, pyłu i piasku.

Sam komiks jest też pięknie wydany – w twardej, solidnej oprawie, szyty, z cieszącym oko grzbietem zdobiącym biblioteczne półki.

Świetny początek, chce się więcej

Choć  niewiele dowiadujemy się z historii Wiktorii, nie wiemy ani co doprowadziło do zniszczenia świata, ani dlaczego Wiktoria i jej wierna psina wędrują samotnie – myślę, że jest to świetny punkt wyjścia dla ciekawej serii. Ostatni ogród wciąga i sprawia, że z niecierpliwością czeka się na kontynuację.

Moja ocena: 4/5 (z wielką nadzieją na więcej),

Tytuł: Bajka na końcu świata.  Ostatni ogród,
Autor: Marcin Podolec,
Wydawnictwo: Kultura Gniewu,

Rok wydania: 2017
Ilość stron: 64

Kategoria wiekowa: 4+,
Cena: 39,90 PLN
Oprawa: twarda, szyta,

Please follow and like us:

2 thoughts on “Bajka na krańcu świata. Ostatni ogród – Marcin Podolec

  1. Dzien dobry! Ja dalej choruje w towarzystwie swoich ksiazek ?? Czas umilaja mi piekne historie, a wczoraj wyjatkowo zachwycila Bajka na koncu swiata ?? Jest to krotki komiks stworzony z przeznaczeniem dla najmlodszych ?? Bajka skradla moje serce ??Jestem bardzo ciekawa, czy Lubicie tego typu ksiazki? Zaczytanego dnia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *